Koszt i zgłoszenia

To już nasza dziewiąta wyprawa do Raju. Tym razem lecimy w terminie 5-17 LISTOPADA 2020.

Lubimy latać w tym czasie, by naładować baterie słońcem i pozytywna energią do działania. To bardzo pomaga po zimnym i ciemnym okresie zimowym. To dobry czas by na wiosnę wrócić z lekką głową i odżywionym i wzmocnionym ciałem.

Cena: 2500 + bilet lotniczy ( 2700-3700zł)

Cena obejmuje:

 • Transfery z lotniska- transport na wyspie (prywatny bus z klimatyzacją);
 • Noclegi w hotelach – dwuosobowe pokoje z łazienkami, klimatyzacją, położenie blisko plaży (nie dotyczy położonego w głębi lądu Ubud) i egzotyczna roślinność, piękne baseny (pokoje jednoosobowe za dopłatą – należy zgłosić w formularzu “specjalne potrzeby”);
 • Pyszne, pełne świeżych owoców i nowości kulinarnych śniadania w formie bufetu;
 • Pełną opiekę ze strony trenerki Ady Stolarczyk i przewodnika Pawła Bartnika oraz naszego ukochanego Kerty – balijczyka, który specjalnie dla nas wybiera najbardziej rdzenne i warte doświadczenia miejsca;
 • Zwiedzanie wyspy w wyselekcjonowane miejsca, wspólne aktywności rozrywkowe, zabawa, imprezy, koncerty, udział w ceremoniach i  tradycyjnych rytuałach, nauka gotowania i wyplatania ofiarnych koszyków;
 • Wyprawy całodniowe, w tym: rafting po rzece Ayung, trekking pieszy po tarasach ryżowych, wypad rowerowy po wyspie Gili Trawangan, snorklowanie z ogromnymi żółwiami i oczywiście kluczowa wyprawa czyli wejście do Świątyni Lempuyang;
 • Aktywności w grupie o charakterze rozwojowym: energizerach, grach zespołowych, imprezach, community building, praktykach balijskich, kontemplacjach, medytacjach, celebracjach, niespodziankach i wszelkich atrakcjach:);
 • Wizyty w miejscach nieodwiedzanych przez turystów, które są naszą tajemnicą…
 • 4-dniowa wyprawa na niesamowicie malownicze wyspy Gili!!!
 • Wstępy do obiektów turystycznych, religijnych i kulturalnych na Bali;
 • Ubezpieczenie NW, OC, KL, Bagaż – w razie potrzeby dostęp do  kliniki o wysokim standardzie.

Cena nie obejmuje:

 • Pozostałych posiłków (poza śniadaniami i trzema lunchami) – wybór jest ogromny, także tutaj celowo pozostawiamy wam wolną ręką, by każdy mógł wybrać wedle swoich preferencji żywieniowych . Cena przykładowego lunchu to ok. 130 000 Rupii, czyli ok. 10 USD;
 • Atrakcji fakultatywnej: nurkowanie – ok. 80-90 USD od osoby.

Zgłoszenia:

Zgłoszenia na wyprawę przyjmujemy do 10 lutego 2019,

obowiązuje kolejność wpłat, dlatego zachęcamy do działania, bo miejsca bardzo szybko się zapełniają, a grupa liczy max 16 osób. Wyprawa przeznaczona jest dla Kobiet i Mężczyzn, par, oraz rodzin z dziećmi po 14 roku życia.

Bilet lotniczy:

Cena biletu lotniczego będzie się wahać miedzy 2700 PLN – 3700 PLN – w zależności od terminu zgłoszenia. Wczesne zgłoszenie i zakup biletu gwarantuje dobrą cenę. Bilet lotniczy na konkretny lot kupują Państwo indywidualnie lub u sprawdzonego przez nas operatora – szczegóły w mailu po zgłoszeniu się formularzem online.

Osoby zainteresowane wyprawą proszone są o:

 1. Wysłanie maila na adres info@wyprawyprzemian.pl
 2. Wypełnienie FORMULARZA
 3. Podpisanie i odesłanie skanu umowy uczestnictwa mailowo. Umowę przesyłamy na adres mailowy uczestniczki/uczestnika po otrzymaniu zgłoszenia formularzem online.
 4. Po otrzymaniu umowy prosimy o wpłatę całości opłaty 2 500 USD lub zaliczki 1 300 USD. Nr konta otrzymasz w mailu wraz z umową uczestnictwa.


Pytania organizacyjne i kontakt:

Kontakt w sprawie pobytu na miejscu z Adą Stolarczyk – Wysokie Wibracje, poprzez ada@wysokiewibracje.pl lub kom. 660 79 41 28

Jeśli nie odpisujemy lub nie odbieramy telefonu to może jesteśmy gdzieś w świecie – bardzo prosimy o cierpliwość. Każdy mail otrzyma odpowiedź i na każdy telefon również oddzwaniamy – czasami w trybie balijskiego „sebentar”, czyli zaraz, które może trwać kilka godzin lub kilka dni 🙂

Formalności

Przed wyjazdem z uczestnikami wyprawy zostaną zawarte standardowe umowy określające warunki uczestnictwa. Umowy są przesyłane mailem. Podpisane umowy wymieniamy skanem w formacie pdf. Prosimy nie przesyłać umowy zdjęciem zrobionych telefonem, gdyż są nieczytelne.

Waluta

Lokalną walutą jest rupia indonezyjska. Uwaga! W Indonezji kurs wymiany waluty zależy między innymi od jakości banknotów przedstawionych do skupu. Banknoty zniszczone lub z napisami będą skupione przez miejscowe kantory po niższym kursie.
Zabierając pieniądze o nominałach 100 USD prosimy sprawdzać czy są wydane w latach po 2002 roku, ponieważ wcześniejsze banknoty trudno wymienić nawet w banku. Serie: CA, CB. CD, CF, DB, DH w banknotach 100 dolarowych wydanych po 2002 r. są również niewymienialne! Dolary (wszystkie nominały) wydane w latach 1996 – 2002 r. są niewymienialne. (Prosto rzecz ujmując wymienialne są tylko banknoty z dużymi głowami prezydentów:)).
Ze względu na szczególne wyczulenie i duże nieprzyjemności związane z oskarżeniem o próbę wymiany fałszywego banknotu (jest to poważne przestępstwo karne w krajach azjatyckich), radzimy przed wyjazdem sprawdzić w oddziale NBP lub innym banku oryginalność posiadanych dewiz.

Język

Językiem urzędowym Bali jest indonezyjski. W turystycznych rejonach bez problemu można porozumieć się po angielsku.

Czas lokalny

Bali znajduje się w strefie czasowej GMT+8 co oznacza że do czasu w Polsce należy dodawać 6 h jeśli mamy czas letni lub 7 h jeśli mamy czas zimowy.

Zdrowie

Rejon Bali nie jest narażony na działanie szczególnie niebezpiecznych chorób. Nie ma tutaj zagrożenia malarycznego, ani ptasiej ani świńskiej grypy. Jest to jednak rejon tropikalny, więc należy stosować środki zapobiegające zwykłym chorobom występującym w takim klimacie. Specjalistyczne szczepienia są wymagane tylko w przypadku wyruszania poza zwiedzaną przez nas wyspę. Warto dwa tygodnie przed wyjazdem zacząć łykać probiotyki albo – ja osobiście piję zielony jęczmień- mniam, niam.

Opieka medyczna

W trakcie wyjazdu będziemy objęci ubezpieczeniem obejmującym koszty leczenia /KL/  i następstwa nieszczęśliwych wypadków /NW/.  Opieka medyczna na Bali jest na dobrym poziomie. Publiczne i prywatne ośrodki opieki zdrowotne są płatne. Cena standardowej wizyty lekarskiej wynosi około 50 USD.

Woda pitna

Kupujemy wodę w butelkach. Miłośnicy wody gazowanej, będą musieli przestawić się na niegazowaną.

Telefony

Numer kierunkowy do Indonezji: 62. Na miejscu istnieje możliwość zakupu lokalnej karty SIM. Polecamy sieć “Simpati”.

Wizy i paszport

Dobra wiadomość! Od czerwca 2015 roku WIZY turystyczne dla Polaków na pobyt 30 dniowy są BEZPŁATNE.  Należy tylko zabrać ze sobą paszport ważny co najmniej 6 m-cy od daty przylotu. Wiza bezpłatna nie ma możliwości przedłużenia.

Elektryczność

Na Bali oraz w całej Indonezji gniazdka elektryczne są takie same jak w Polsce. Napięcie również czyli 220V. Różnie jednak bywa ze stabilnością tego napięcia zatem zalecamy nie pozostawiać np. telefonów podłączonych do sieci na dłużej niż faktycznie potrzebne jest do naładowania.

Co zabrać ze sobą?

Niemalże pustą walizkę, bo na miejscu można kupić ogrom pięknych rzeczy oraz tropikalnych prezentów. Z rzeczy niezbędnych: strój kąpielowy, kapelusz, filtr przeciwsłoneczny – polecamy naturalnie, olej z pestek malin ma naturalny filtr 50UV 🙂 okulary przeciwsłoneczne – unikamy kupowania tanich podróbek na miejscu – nie mają filtrów, a poszerzają źrenicę, czyniąc szkodę dla naszych oczu, środek przeciw komarom MUGGA- dostępny na allegro lub w sklepach górskich. Komary czasem są, a czasem ich nie ma – grupa przechodzi test karmy 😉

Mimo, że lokalne apteki są dość dobrze wyposażone to jeśli ktoś jest w trakcie leczenia i wymaga przyjmowania konkretnych medykamentów lepiej przygotować sobie i zabrać zapas na czas naszej wyprawy.

Ile środków zabrać na wydatki własne?

Na miejscu są dostępne bankomaty, a kursy są dość korzystne, więc można zabrać kartę.

Jeśli zamierzasz zaszaleć kulinarnie, zakupić sporo pamiątek, rękodzieła, tekstyliów, oddać się cudownym masażom /kilka razy podczas wyprawy/ i zaliczyć nurkowanie proponujemy zabrać ok. 350 – 600 USD.

Ambasada Polski w Indonezji

Jl. HR Rasuna Said Kav. X Blok IV / 3 12950 Jakarta Selatan, Indonezja Ambasada centrala: 62 21 25 25 938 /39/40.

Źródło: http://www.odyssei.com/pl/travel/indonezja.php#7